İnsanın Ruh Halinin İletişimdeki Etkisi


İnsanın Ruh Halinin İletişimdeki Etkisi

İnsanın Ruh Halinin İletişimdeki Etkisi

İnsanın Ruh Halinin İletişimdeki Etkisi Sohbet odaları,Chat siteleri,Chat odaları,Sohbet Siteleri,Mobil sohbet,Mobil chat,Türkiye Sohbet,Avrupa Sohbet,Avrupa Chat,Türkiye chat,Turk chat

İnsanın Ruh Halinin İletişimdeki Etkisi Bazı insanlar arkadaş ortamlarında bencilce hareketlerde bulunur. Bunun en bariz örneği ise gruplaşmadır. Koca koca insanların kulis yapmaları kimseyi şaşırtmamalıdır. Çünkü günümüzde iletişim kurma kopuk ilerlemektedir. Belli kurallar çiğnenmektedir. Ahlak yasaları dışlanmaktadır. Ahlak yasasının dışlandığı bir muhabbette elbette gruplaşma kaçınılmaz olacaktır. Gruplaşmalar daha da derinleşirse kutuplaşma halini alır. Kutuplaşma içinde daha çok nefreti barındırmaktadır. Bu durumu tetikleyen kişilerin genellikle kişilerin çocukluk ve ilk gençliklerindeki sorunlardır. Ebeveyniniz sizi dinlemekten aciz şekilde sizi büyüttülerse ilerde gruplaşma kaçınılmaz olacaktır. Sizi daha çok dinleyen anlayan tarafa meyletmeniz gayet mümkün. Benim sorunum yok diyorsanız insanlara yüklediğiniz anlamlara bakabilirsiniz.

İnsanları Tahta Yerine Koyanlar İletişim Kuramaz

Kimi insanlar diğer insanları pek önemsemez. Duygularını, ne düşünüp hissettikleri bazı insanlar için önemli değildir. Onlar için sadece kendilerinin konuşması yeterlidir. Yani tam bir monolog örneğidir. Karşıdaki kişi şans eseri ağzını açsa onu susturup konuşmaya devam ederler. Bunun en ciddi örnekleri siyasilerdir. Katiyen karşı tarafa fikrini beyan etme şansı vermezler. Ve sürekli belli fikirleri pompalarlar. Hasılı sürekli konuşurlar. Peki biz ne yapıyoruz? Siyaset programı gördüğümüzde hemen kanal değiştiriyoruz. İletişimde de böyle olmaktadır. Bu tip insanlara denk gelindiğinde herkes bir tarafa kaçmaktadır. Bir ortama davet etmek bir tarafa ayaküstü bile konuşulmamaktadır. Bu yüzden iletişim esnasında karşı tarafa da söz hakkı tanınmalıdır. Kimse sadece bizi dinlemek zorunda değil. Sağlıklı sohbet yürütmek zorundayız.

Sitemizde Samimi Dostluklar Kurmak Mümkün

Sitemizde herkesin konuştuğu bir ortam mevcuttur. Elbette insan olmanın gereği herkes kendine en yakın düşünceden insanla konuşur. Ancak sohbet odaları buna izin vermemekte ve herkesi sohbetinin içine almaktadır. Böylelikle kimse muhabbet dışında kalmamaktadır. Bunun psikolojik yönü de vardır. Kimse dışarıda bırakılmayıp kişilerin kendisini iyi hissetmesi sağlanmaktadır. Böylelikle oluşabilecek kopukluk önlenmektedir. Sitemizde herkesin birbirine yakın davranması dostlukları pekiştirmektedir. Kendi içinde kendini besleyen bir durum oluşmaktadır. Ucuz sohbet hattı herkesi kendi evinde hissettirerek tüm duyguları üst noktada yaşatmaktadır. Sizler de bu ortamdan uzak kalmak istemiyorsanız dahil olabilirsiniz. Kendinizi yıllardır sitemizle ve sitedeki insanlarla tanışıyormuş gibi hissedeceksiniz.

İnsanın Ruh Halinin İletişimdeki Etkisi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir