Bitlis Sohbet Odaları Bitlis Chat Siteleri


Bitlis Sohbet Odaları Bitlis Chat Siteleri

Bitlis Sohbet Odaları Bitlis Chat Siteleri

Sohbet,Chat,Muhabbet Odaları,Sohbet Siteleri,Chat Odaları,Bitlis Sohbet Odaları Bitlis Chat Siteleri,Sohbetdiyari.NET Bitlis Arkadaşlık Sitesi,hizmetlerimizi değerli Bitlislilere sunduğumuzu belirtmek amaçlı Türkiyenin güzel illeri arasında yer alan bu ilimiz adına makalemize başlamış bulunmaktayız,buradan öncelikle Türkiye ve dünya genelinde yaşayan siz değeri sohbet chat siteleri kullanıcılarımıza saygılarımızı ve sevgilerimizi sunarız.

Sohbetdiyari.net sohbet chat sitesi olarak seviyeli sohbetlerin yapılığı arkadaşlık sitesidir ,sitemiz genelinde veya diğer odalarımızda kuracağınız iletişimlerin sadece seviyeli ve saygıya dayanan sohbetler eşliğinde yapılması gerekmektedir.

Sohbet sitelerimizin kesintisiz hizmetleri  günün her saatinde kafa dağıtmak isteyen kişiler sitemize katılarak sohbet chat  sitelerimiz  içerisinde bulunan bay bayan kullanıcılar diledikleri kullanıcı ile iletişime geçerek sohbet etme fırsatı bulabilirler, sitemizin sohbet odalarında eğlenceli keyifli hoş vakit geçirilmektedir.Sitemiz kalite hizmetleri bulunan chat sohbet odaları alanında en iyi hizmeti sunan sohbet siteleri,nden biridir.

Türkiyenin her ilinden ve yabancı ülkelerden  her yaştan, her kültürden bay bayan ziyaretçilerin  bulunduğu sohbet odalarında rahatlıkla sohbet edebileceği türden insanları bulunduğu güvenilir sohbet sitesidir.Yaşadığınız bulunduğunuz her yerden hem bilgisayar hem de mobil üzerinden giriş yapma olanaklarına sahip olduğunuz sitemizde güzel vakit geçirmek isteyen kişiler yeni insanlarla tanışmak ve günün stresinden ve hayatın vermiş olduğu sıkıntılarından uzaklaşmak isteyen kişiler giriş yaptıkları sohbet odalarımızda güzel vakitler geçirerek hem arkadaş edinip hemde eğlenerek her sıkıntılarınızdan kurtula bilirsiniz.

Bitlis Hakkında Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü ile Yukarı Murat-Van Bölümündeki İlimiz doğudan Van ili ve Van gölü, güneyden Siirt ve Batman, batıdan Muş, ve kuzeyden Ağrı illeri ile çevrilidir.
Bitlis ilinin topoğrafyasını Van Gölü’nün güneyinde ve kuzeyinde bulunan, genellikle volkanik bir yapı gösteren dağlar ile bunların üzerindeki düzlükler belirler. İlin güneyindeki dağlar Güneydoğu Toroslar’ın uzantısı biçimindedir. Bunlar Van Gölü’nün hemen yakınından doğan akarsu vadileriyle parçalanmıştır.
Bitlis’in Hizan, Mutki, Ahlat, Adilcevaz, Tatvan ve Güroymak olmak üzere 6 ilçesi bulunmaktadır.

Bitlis ili sınırları içerisinde önemli bir akarsuyun bulunduğu söylenemez. Van Gölü yakınlarından doğan ve bu bölgedeki dağları vadilerle yardıktan sonra, il sınırları dışına çıkan Garzan ve Bitlis çayları, Güzeldere, Ağkiz, ve Oranz dereleri ile ilin kuzeyinde doğan Karasu, ilin başlıca akarsularıdır. Ayrıca; daha düşük debili Botan Çayı ile Kömüs, Rabat, Tıkılban, Afih, Kurtikan, Kotim, Sor, Yam, Bığcık, Armuç, Çalağan, Mutki, Karza ve Kesan dereleri sayılabilir.

Bitlis iklimi, doğunun sert karasal iklimiyle, Akdeniz iklimi arasında bir geçiş niteliği taşımaktadır. Bitlis ve çevresinde kış erken başlar, geç biter. Ocak ve şubat aylarında şiddetli kış koşulları yaşanır. İlkbahar mevsimi kısa sürer. Temmuz ve Ağustos ayları sıcak ve kurak geçer. Ekim ve nisan ayları arasında don olayı görülür.Yağışlar genellikle kış ve bahar aylarında çoğunlukla kar şeklinde düşmektedir. Kar uzun süre yerde kalır.

Bitlis Sohbet Odaları Bitlis Chat Siteleri

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir